Направете пита од стар леб: Потребни ви се само 4 состојки за превкусен појадок

Направете совршен појадок

Состојки:

-1 векна стар леб

-4 јајца

-1 шолја јогурт

-200 гр урда

Подготовка

Пред да почнете да ги редите состојките, задолжително добро намастете го огноотпорниот сад за да не се залепи.

Изматете го филот од јајцето, јогуртот и урдата и посолете ако сирењето не е доволно солено. Исечете го лебот на парчиња.

Наредете го прво лебот, па еден слој фил, па лебот, па повторно филот и на крај се посипете со масло.

Се пече на 220 степени додека не порумени.


Фото: printscreen Youtube