Не можам да живеам од телефонски повици: Цеца реши да им открие на фановите сè за нејзиното здравје


Пред неколку дена, веста дека Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирус, одекнаа како бомба во медиумите, а сега таа одлучи да каже зошто е тестирана и како се чувствува.

Фолк-пејачката на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објави видео на кое отворено зборуваше за нејзината здравствена состојба, откако беше утврдено дека нејзиниот син и таа се позитивни за Ковид-19.
- Треба да и се обратам на јавноста и да кажам дека се чувствувам одлично, не се чувствувам болна, туку целосно здрава. Немам никакви симптоми иако сум позитивен на Ковид-19. Боже мој, тоа што се случи, се случи. Ако не бев тестирана превентивно, не би знаела дека сум во таква состојба. Би ги замолил сите да не шират паника, не можам да живеам од телефонски повици - истакна таа.

Пејачката напомена дека верува дека, доколку ситуацијата била сериозна, не би било дозволено да се одржи фудбалско „вечно дерби“.

- Мислам дека вирусот сега е многу слаб, така што нема простор за паника. На крајот на краиштата, ако беше спротивно, државата немаше да дозволи собири и ние немаше да го гледаме натпреварот со купот во ЈНА, каде што се собраа до 25.000 луѓе. Ве сака, Цеца - заклучи таа.

View this post on Instagram

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) onИзвор: telegraf.rs

Видео: Инстаграм

Дали се позитивни: Богдана и Жељко Ражнатовиќ ги добија резултатите од тестот за коронавирус 

Додека Цеца и Вељко се во самоизолација, Анастасија Ражнатовиќ прави милиони