Некои бракови треба да ги раздели полиција: Елена Велевска за бракот

Познатата фолк пејачка Елена Велевска неодамна во интервју за Женски магазин потврди дека се разведува од сопруг Марјан.

За бракот на Велевска се пишуваше многу низ магазините, порталите многупати низ годините ја разведоа, се пишуваше дека очекува и 4-то дете, но таа секогаш вели дека: „Децата се нејзината сила“.

Вчера на социјалните мрежи, пејачката стави интересен цитат: - Некои парови бракот толку ги зближува, што после полицијата мора да ги разделува!


Инаку, Елена Велевска и Марјан беа во брак од 2008 година, пејачката од бракот ги има трите деца, ќерките Софија и Калија и синот Марко.


Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Сите гледаа во Елена Велевска на „Охрид фест“ 

Гавазова на тераса, Велевска во двор: Македонските фолкерки во костими за капење