Нема да ја препознаете! Оља Карлеуша денес изгледа сосема поинаку и има нова професија (ФОТО)

Пејачката Оља Карлеуша целосно го промени својот изглед, но и професијата. Денеска се занимава со работи кои немаат врска со музика

Пејачката Оља Карлеуша ја полуде јавноста со песните „Женe лавице“ и „Брусхалтер“ на почетокот на 2000 година, а последниве години целосно се повлече од јавноста.Заносната русокоса со силна енергија ги освои срцата на многу мажи, но по неколку години реши да се посвети на семејниот живот и да започне бизнис со својот сопруг.

„Има многу работи кои пејачот може да ги направи без да пее. Еве јас со сопругот градам станови на планина“, изјави неодамна Оља за Курир, но откри и дека има планови само за својот бизнис.

„Покрај тоа, започнувам сопствен бизнис, но не би сакала да зборувам за тоа. За неколку месеци, кога ќе почне сето тоа, сигурно ќе бидам првата во Србија која ќе започне такво нешто“, откри пејачката.

Сепак, таа истакна дека пеењето е нејзината најголема љубов и дека нема шанси нешто да го замени. Во текот на последните години Оља целосно се промени, па денес нема никаква сличност со личноста од почетокот на нејзината кариера. Погледнете како таа изгледа:

Фото: Инстаграм/Оља Карлеуша/printscreen

Видео: Youtube

Не ни наликува на девојката која беше во „Големиот брат“: Сораја сега има поинакво лице, и тело