Невиден срам за познатата актерка на Оскарите: Недолично однесување какво никој не очекуваше (ФОТО)

Фото: Profimedia

Актерката Никол Кидман и нејзиниот сопруг, музичарот Кит Урбан, не можеа да ги сокријат страстите на доделувањето на Оскарите во Лос Анџелес

Кога пристигнаа на доделувањето на престижните награди, тие се препуштија на страсните бакнежи и не ги тргаа рацете еден од друг.


Никол носеше црн фустан со светки кој ја истакна нејзината фигура. Покрај линијата се истакнуваше и нејзиното лице, кое едвај го мрдаше, очигледно, поради сите третмани. Таа претходно призна дека користела ботокс.


- Пробав ботокс, за жал, но сега конечно можам повторно да го мрднам лицето. Користам крема со висок заштитен фактор, не пушам, не пијам и со гордост можам да го кажам тоа – изјави претходно актерката.

Нејзиниот сопруг се одлучи за црн костум и бела кошула со машна. Актерката и музичарот се во брак од 2006-тата година и имаат две ќерки. Таа има уште две деца, Изабел и Конор, кои ги посвои со поранешниот сопруг Том Круз (60).


Извор: www.espreso.co.rs