,

Невообичаена драстична промена: Турската актерка Хурем сега има виолетова коса (ФОТО)

Хурем ги изненади обожавателите.

Ѕвездата од популарните турски серии ги зачуди обожавателите со нова боја на коса.

Мерием Узерли (37), позната на нашата публика како Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“, постојано привлекува големо внимание.

Актерката често експериментира со фризури, па продолжи да го прави тоа, и сега на своите следбеници на Инстаграм им ја покажува својата нова боја на коса. Но, овој пат промената е драстична!

Имено, Марием ја обои косата во пурпурна виолетова боја.

Иако многу следбеници беа изненадени од нејзината промена, прашувајќи зошто го сторила тоа, некои ја обожаваат нејзината промена.

Маријам Узерли исто така експериментираше и со сината боја на коса некое време, па направи голема промена и ја обои во кафеава боја и драстично ја скрати.

View this post on Instagram

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem)


извор:stil.kurir.rs

Поврзани вести:

Без грам шминка: Хурем позира со ќеркичката во прегратка