Никој не е поизневеруван од сопругата на овој фудбалер: Постојано е во скандали, а таа вели: Не сум глупа, многу добро знам што правам

Неодамна оддекна веста дека славниот фудбалер ја изневерил сопругата по којзнае кој пат. Фановите не се сомневаат дека и овој пат ќе му прости, бидејќи очигледно е навикната на измами и предавства.

Колин Руни, сопругата на славниот Вејн Руни, повторно е мета на таблоидите откако славниот фудбалер Вејн Руни беше фатен на забава со неколку девојки.

Целата приказна доби скандалозен епилог бидејќи девојките тајно објавија слики на социјалните мрежи од забавата каде што ги покани Руни.

Фановите веќе долго време и велеа дека е „глупава што се‘ уште е со него“. Колин зборуваше за тоа за време на една од многуте измами.


„Пред да започнат приказните, сакам да појаснам дека го носам венчалниот прстен. Иако многумина велат дека не сум должна никому да објаснувам ништо, знам зошто го сакам тоа. Не се чувствував добро носејќи ја бурмата и не ја носам секогаш, особено не кога, да речеме, и одам во теретана. И знам дека повеќето луѓе мислат дека сум глупава затоа што останувам во овој брак, но не сум глупава, туку сакам и работам на тоа да успее. Не, Вејн не се враќа во куќата затоа што тој никогаш не ја напушти", рече таа за последна афера што го потресе светот минатата година.


Колин е толку навикната на предавства што сосема лесно мина низ предавството на нејзината најдобра пријателка, друга жена на фудбалер. Станува збор за Ребека Варди, со која Колин интензивно се дружеше се додека не сфати дека Ребека има одвратна сметка во тоа пријателство. 

Имено, сопругата на Руни на Твитер откри дека Ребека продава приказни од нејзиниот приватен живот на таблоидите, и покрај тоа што црнката негираше се‘, доказите постојат во црно -бело. Колин дојде до ова сознание објавувајќи лажни приказни на нејзиниот приватен профил на Инстаграм, притоа поставувајќи ги поставките така што само Ребека може да ги гледа. На крајот на краиштата - информациите од приказните завршија во медиумите, а има и слики од екранот кои јасно покажуваат дека само споменатата дама ги видела.


Инаку, Вејн и Колин имаат четири сина - Кај, Клеј, Кит и Кес.


Фото: Profimedia/Инстаграм/

Можеби ќе ве интересира:

Жешки сцени од јахтата: Италијанката Дилета во страствен занес со турскиот актер (ФОТО)