Нивната љубов не знае за граници... или висина: Која е Милица Крстиќ, сопругата на НБА кошаркарот Боби Марјановиќ?

Фото насловна: Инстаграм/mrsbobi

Сите успеси во светот на кошарката веројатно не би биле доволни за Боби Марјановиќ доколку тој немал жена што ја обожувал со години.

Кошаркарскиот ас во НБА, Бобан Боби Марјановиќ има само 32 години, неговото име е познато низ целиот свет! Сепак, овој атлетичар, по потекло од Бољевац, можеби нема да биде каков што е денес, доколку ја нема поддршката од својата подобра половина, сопругата Милица (33).

Тој и Милица Крстиќ стапнаа на лудиот камен во 2014 година, а нивната љубовна приказна е една од најубавите од познати и славни во светот. Тие исто така ја крунисаа љубовта со деца и имаат два сина, Вук и Петар. 

Често првото нешто што „паѓа во очи“ за нив кај луѓето е големата разлика во висината. Имено, играчот на Далас Маверикс е висок 224 сантиметри, што го прави втор највисок активен играч во НБА лигата, додека неговата сакана е висока 161 сантиметар! Сепак, токму оваа физичка специфичност ги прави уште посимпатичен пар. 

Интересно е што овој пар направил дури две свадби. Двајцата прво се венчаа во Мексико, на плажата Маро, но бидејќи нивните закони не важат во соседна Србија, по враќањето од патување во јули 2014 година, тие исто така склучија граѓански брак во Белград. 


Двајцата ја живеат својата љубовна бајка во Америка, а оваа русокоса честопати покажува во јавноста колку го сака својот сопруг и колку е приврзана за него. Освен семејни фотографии, на Инстаграм можеме да сведочиме дека убавата Милица е вистински моден камелеон, а нејзините изданија сигурно ќе го привлечат вниманието на љубителите на модата и трендовите.


Фото: Инстаграм/mrsbobi

Можеби ќе ве интересира:

Сами бирате каде утре ќе ви биде дворот: Ања и Страхиња со децата живеат во кампер од 5 квадрати