Нови шокантни обвинувања на Миша Гроф: „Николина го уби мојот син. Ако прозборам, ќе оди во затвор“

Видоје водел дневници. Пет огромни дневници се во моја сопственост. Таа ме замоли да и ги дадам сите датотеки на Видојe, телефони и еден од нејзините планери што ги имам со мене. Пишува со кого била, кога и каде била, вели Виктор

Николина ми го уби синот! Бараше куќи, патувања, базени, барови, фирми... Трошеше ненормални пари. Видоје ја школуваше ќерка ѝ од првиот брак во Лондон и ги финансираше љубовниците, изјавил Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, пренесува Курир.рс. 

Водителката Николина Ристовиќ екс Пишек го загуби сопругот Видоје Ристовиќ, кој пред два месеци ненадејно почина на 44-годишна возраст.

По погребот, Николина се закачила со свекорот Виктор, кого го обвинила дека нејзе и нејзината ќерка Уна Софија, која ја доби од бракот со Видоје, им го ускратил наследството. Оттогаш, кавгата меѓу нив не стивнува. Сега Миша Гроф ги откри непознатите детали од брачниот живот на неговиот син и снаа.

- Не знам каков имот сака, Видоје беше богат, но тоа се мои пари. Мора да е свесна дека нема да и дадам ништо, а ако почнам да откривам се што знам за неа, ќе биде уапсена - изјавилаМиша. Тој објасни дека Николина била со Видоје само за пари и дека не спиеле заедно повеќе од две години.

- Ќе дојдеше во Загреб, ќе и ги донесеше парите што ги бараше, а потоа ќе одеше во хотелот да спие. Таа жена беше ненаситна, бараше стан во Лондон, нејзините кучиња одеа на маникир, постојано почнуваше некои бизниси, заедно патуваа по половина свет. Кога веќе не знаеше што да прави со парите, ги фрли на глупости, за време на бракот потроши милиони евра на него - вели Виктор.

Тој истакнува дека никогаш не му приговарал на синот затоа што само сакал да биде среќен, но бил свесен за целата ситуација. „Поради неа веќе немам дете и не сакам да молчам“, изјавил таткото на покојниот Видоје и тврди дека има докази.

- Уште кога ја запозна Николина, Видоје водел дневници. Пет огромни дневници се во моја сопственост, заклучени во сеф, и таа очајно се обидува да дојде до нив. Таа ме замоли да и ги дадам сите датотеки на Видоје, телефони и еден од нејзините планери што ги имам со мене. Пишува со кого била, кога и каде била. Можете да претпоставите дека, се разбира, Видоје не е во тие планови. Ова може да биде сериозна книга, но сѐ уште не планирам да ги објавам доказите– заврши Миша Гроф за Ало.

На внуците, вели, никогаш ништо нема да им недостига во животот.

- Ги обожавам моите внуци. Уна е прекрасна девојка, не знам како успеа да биде таква од толку злобна мајка. Сè уште е многу млада, не е свесна за се. Можам да кажам дека ќе биде осигурана до крајот на животот, ништо нема да и недостига, но Николина нема да добие ни динар од мене - беше експлицитен.