Одново запознавање со моето тело: Емили Ратајковски „како од мајка родена“ со акцент на стомачето

 Емили Ратајковски - Емрата и Себастијан се во брак две години и наскоро за прв пат ќе се реализираат во улога на родители.

Среќната вест ја споделија за магазинот Вог, а Емрата сними и видео во кое ги забележува промените за време на бременоста. 

Денес таа објави фотографија на која позира целосно гола, покривајќи ги интимните делови со раката и истакнувајќи го стомачето.

„Одново запознавање со моето тело“, напиша идната мајка.

View this post on Instagram

20 weeks  getting to know my new body

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on


Погледнете фотографии од бремената Емили, од прошетка со транспарентен фустан по улиците, до нежни топлес изданија.