Паднаа маските: Северина и Игор со развод поради нови проблеми?

Една од работите што брачните парови не смеат да ја дозволат е мешање на блиските луѓе во одлуките и врската, а се чини дека токму тоа и се случи на хрватската музичка sвезда Северина (48) и нејзиниот 15-годишен помлад сопруг Игор Којиќ.


Имено, на почетокот на годината, пејачката влезе во конфликт со родителите на нејзиниот сопруг, што доведе до тоа веднаш да ги спакува куферите и сама да отпатува за Загреб, а набргу потоа, свекрвата Олја и свекорот Драган Којиќ-Кеба ја одследија од Инстаграм, истото го направи и нивната ќерка Наташа, која со години живее и работи во Америка.

Долго време се веруваше дека токму лошата комуникација во семејството е главната причина Северина да стави крај на петгодишната врска со Игор и да продолжи сама, пишува „Стори“. Сепак, неодамна се покренаа сомневања дека ова е само уште една алка во редот и дека разделувањето, всушност, се должи на нејзиниот долгогодишен деловен соработник Томица Петровиќ.

Познатиот менаџер, беше одговорен за кариерата на атрактивната Северина многу години. Тој ги организираше нејзините настапи, организираше големи концерти, рекламни кампањи, бараше спонзорства, ги извршуваше сите нејзини плаќања и со текот на времето стана една од нејзините најдобри пријатели и доверливи луѓе. Во неколку наврати, таа рече дека тој е повеќе од нејзин соработник и пријател и го нарече нејзин брат, сепак, стапувајќи во брак со Игор, таа се предомисли, најверојатно под негово влијание.

Минатиот февруари таа реши да ја прекине соработката со него и го тужеше да и плати 100.000 евра за недовршен бизнис. Се шпекулираше дека Томица се спротивставувал на врската од самиот почеток, а потоа и на бракот со Којиќ, и дека, од таа причина, тие двајцата никогаш не биле во добри односи.

Тие наводно работеле еден против друг со години и ја ставале пејачката секој ден во непријатна ситуација, што ја натерало да ја прекине комуникацијата со нејзиниот долгогодишен соработник. Бидејќи никој не ја водеше нејзината кариера, толку добро како Томица, и промената драстично влијаеше на бројот и квалитетот на нејзините настапи, таа наскоро се покаја и во јануари му понуди рака на помирување.
По неодамнешната објава на Игор на Инстаграм, се верува дека тоа била една од причините за разделбата. Имено, пејачката пред неколку дена објави фотографија со своите пријатели и во описот напиша: „Имам мал круг на големи луѓе“. Огорчен затоа што го гледа Петровиќ меѓу нив, Игор не можеше да се воздржи и да не даде коментар.

- Ако започнеш од првиот во, големиот круг на мали луѓе. Кога лажицата е во мед, има сто лица околу вас, кога сте во неволја, само Бог и семејството. Пазете се од оној што кодоши кога се смее - напиша Којиќ.


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) СИТЕ ЉУБОВНИ ВРСКИ НА СЕВЕРИНА