Пијте го 7 дена и отстранете 80% од масните наслаги на стомакот

Овој пијалок е лесен за правење, и има исклучителна моќ да ги отстрани наслагите на стомакот.

Благодарение на комбинацијата на моќни состојки, во точно утврдени количини, домашниот пијалок базиран на семе од чиа се покажа како најдобар во елиминирање на маснотиите.

Оние кои го пробале укажуваат дека е можно да се отстранат 80 проценти од маснотиите од стомакот за седум дена, а единствено што треба да направите е да го пиете редовно секој ден, на празен стомак.

Состојки:

лажичка семе од чиа

лажичка мед

сок од еден лимон

една и пол чаша вода

Подготовка:

Ставете чиа семе во вода и оставете ги да отстојат еден час во сад, тие се впиваат во течноста и набабруваат. Потоа додадете сок од лимон и мед и измешајте ги наведените состојки добро.

Во случај течноста да е премногу густа и сакате да добиете измазнета текстура, пијалокот можете да го направите во блендер.


извор: zenskikutak