По обвинението дека ја изневерувал бремената сопруга, се јавија уште две девојки кои тврдат дека познатиот пејач им пишувал: Се огласи и миленикот на жените: „Немав афера, но ја преминав границата!“

Пејачот на групата „Марун 5“, Адам Левин, е обвинет од Инстаграм моделот Самнер Строх дека пред една година имал афера со неа и дека ја изневерувал сопругата Бехати Принсло.

Имено, манекенката неодамна преку „TikTok“ објави дека имала афера со познатиот пејач, а токму оваа информација ѝ послужи да добие пет минути слава, иако тврди дека тоа го направила намерно поради заканите на нејзината пријателка дека ќе ја продаде целата приказна на таблоидите, па на тој начин сакала тоа да се дознае од неа самата.

View this post on Instagram

A post shared by Adam Levine (@adamlevine)


Таа наведува дека Адам ѝ пишал во порака дека сака да го крсти своето дете, кое во тој момент го очекуваше со долгогодишната сопруга, по неа и ја прашал што мисли за тоа.

Сепак, ова не беше единственото обвинение, а по Самнер се појавија уште две жени - друга манекенка на Инстаграм по име Марика објави серија скриншотови на кои се гледа наводен разговор со Адам.

@sumnerstroh Replying to @alanasanders89 original sound - Sumner Stroh

Видеата содржат пораки со вулгарна содржина, а таа објави и видео од отворањето на приватно видео кое наводно ѝ го испратил Адам во кој тој се опишува себеси како глупав.

Друга жена, Алисон Розеф, исто така објавила серија пораки, кои наводно ѝ ги испратил Адам.

View this post on Instagram

A post shared by (@mvrykv_)


„Не треба да зборувам со тебе, знаеш (нели)?“, гласи една од нив.

По сите овие ситуации, повторно се огласи Самер, која даде интервју за „Page Six“ во кое рече дека не разговарала со Адам со месеци, а преку „TikTok“ објави уште едно видео во кое вели дека неговата сопруга и децата се жртви и дека таа сега ја разбира неговата тактика на манипулација.

„Во ретроспектива, посакувам да бев повнимателна и помалку наивна, но знаете, да се биде наивен не е оправдување за она што го направив во улогата што ја играв за ова. Повторно, на никаков начин не се обидував да стекнам симпатии и целосно разберете дека јас не сум жртвата во ова. Не сум јас таа што е навистина повредена овде, тоа е Бехати и нејзините деца. И поради тоа, многу ми е, толку, извинете“, изјави манекенката.

View this post on Instagram

A post shared by Dana Omari, RDN (@igfamousbydana)


Се огласи и Адам

А во врска со овие обвинувања се огласи и извор близок на пејачот, кој тврди дека ништо не се случило.

„Ништо физички не се случи. Тој се колни, праќал пораки и флертувал со три жени. Едната од нив конкретно рече дека имале физичка врска, но тој целосно им го негира тоа на своите пријатели", пишува „Just Jared“.

Покрај тоа, Адам и неговата сопруга не раскинале или биле на пауза кога се случило сето ова, а многумина се прашуваат зошто пејачот почувствувал потреба на овој начин да го загрози својот брак. А изворот има одговор и на ова, кој тврди дека Адам едноставно сака внимание и тоа му е потреба.


По сите овие информации, самиот Адам се огласи велејќи дека направил лоша проценка и дека не флертувал.

„Немав афера, но ја преминав границата. Во одредени случаи ми стана несоодветно, но решив сè и презедов проактивни чекори за да средам сè со семејството“, изјавила пејачката.


Извор: zena.blic.rs