По вторпат: Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во Твоето лице звучи познато

Вечерва се одржа финалето од музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“. Како што веќе знаете претставник од Македонија е поп пејачот Даниел Кајмакоски, кој во 2016 година го освои првото место и освоените 25 илјади евра ги донираше во хуманитарни цели за лечење на две деца од Куманово.

Во оваа „all stars“ сезона, тој се врати заедно со Ивана Петерс со која во третата сезона беа конкуренција еден на друг. Тие вечерва имаа заеднички настап. Заедно ја изведоа емотивната балада „Broken Strings“, која ја изведуваат Џејм Морисон и Нели Фуртадо.

Целиот текст заедно со видеото погледнете го на Хаштаг.