Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

Марина Туцаковиќ почина денеска по долго и тешко боледување.

Текстописецот Марина Туцаковиќ ја загуби борбата по тешко и долго боледување. Таа со години имаше здравствени проблеми, кои успеваше да ги реши, до сега.

Пред неколку дена, Марина беше сместена во болница и  ставена на респиратори откако дозна дека е заразена со коронавирус, а нејзиниот син Лача ги молеше луѓето на социјалната мрежа Твитер да се молат за мајка му и нејзиното здравје.

Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст, по тешко и долго боледување.


Фото: Youtube/screenshoot/1TV