Имаше душа голема како планина: Владата се простува од младата Марија

Фатмир Битиќи - Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции денес на својот Фејсбук профил објави жална вест. Тој соопшти за смртта на младата Марија Мустачка која беше дел од кабинетите на четворицата вицепремиери пред него.

Битиќи во објавата и се заблагодарува на Марија за посветената работа во Владата.

Еве што напиша:

Во коментарите под постот, од Марија се простуваат колешки, пријатели, роднини.

„Бог да ја прости. Маца, беше голем другар,колешка и имаше душа голема како планина. Е многу ми е жал.Нека почива во мир“, пишува во еден од коментарите.