Погледнете го настапот на македонската претставничка, Андреа, на Евровизија 2022 (ВИДЕО)

Андреа вечерва се претстави на втората полуфинална вечер на Евровизија, а нејзиниот настап беше испратен со овации од публиката во Торино.

Македонската претставничка настапи 11-та по ред од вкупно 18-ет земји кои ќе се претстават вечерва, а од нив само 10 ќе се пласираат во финалната вечер, во сабота.

Погледнете го настапот на Андреа додека сме во исчекувања на резултатите: