Погледнете како изгледа таткото на Џенифер Лопез: Тој не се појавува во јавноста, а еве зошто (ФОТО)

Џенифер Лопез објави фотографија на Инстаграм со нејзиниот татко Дејвид Лопез и веднаш започнаада пристигнуваат коментари токму поради неверојатната сличност.

Имено, пејачката и актерка му се обрати на својот татко по повод Денот на таткото, кој се слави во Америка, а истото го сторија и други јавни личности. Таа на својот профил објави две фотографии на кои позира со нејзиниот татко.

- Тато, нема доволно зборови за да опишам што ми значиш ... Те сакам засекогаш ... од секој поглед! Среќен Ден на таткото на сите неверојатни татковци кои се таму секој ден за своите деца!! Вие сте потребни и ценети и сакани повеќе отколку што веројатно некогаш ќе знаете. Денес го славиме вашиот ден !!! - напиша Џеј Ло под објавата.

Дека овој потег ги воодушеви обожавателите на пејачката докажуваат коментарите и фактот дека објавата многу брзо доби скоро милион и пол лајкови.


„Колку си личите“, „Прекрасно е што толку многу го сакаш татко ти“,„ Верувам дека е горд на ќерка си“, „Близнаци“, „Имате исто лице“.. се само некои од коментарите.

Врз основа на сликите може да се забележи дека таткото и ќерката изгледаат многу слично, а сличноста е уште поизразена на фотографијата каде Џенифер е дете,

Патем, нејзиниот татко бил член на саентолошката црква многу години. Се тврди дека саентолозите се обиделе да ја вовлечат во озлогласениот култ преку Дејвид Лопез, но пејачката успеала да се извлече на време.

Со оглед на тоа дека Дејвид е во многу висока позиција во озлогласениот култ, тој со години избегнуваше внимание од медиумите, а папараците дури неодамна го фотографираа во јавноста. Поводот беше свечена вечера со семејството на Бен Афлек кога сите се сретнаа официјално, што дополнително ги разгоре приказните дека „Бенифер“ е посилен од кога било со намера конечно да оди на олтарот.


Фото: Инстаграм/Џенифер Лопез

Можеби ќе ве интересира:

Марк Ентони револтиран од Џеј Ло: Нашите деца уште не се опоравиле од заминувањето на Алекс, а мама веќе има ново момче