Помешајте ја оваа состојка со шампон за коса: Ќе се изненадите од резултатот

Шампон кој ги отстранува сите нечистотии од скалпот, дава волумен на косата, ја стимулира циркулацијата и ја храни косата - сето тоа ќе се добие ако додадете морска сол во најобичниот шампон.

Ова е буквално спас за најголемиот проблем на милиони жени, а тоа е прекумерна маст во коса и недостаток на волумен.

Повеќето жени ќе се согласат дека косата им изгледа најдобро додека се на море. Тогаш имаме најголем волумен и природна текстура во нашата коса, и можеме да и се заблагодариме на морската сол за тоа. Но, зошто би чекале да отидете на море за да имате совршена коса? Во секоја добро опремена продавница, можете да купите морска сол која прави чуда за вашата коса!

Можете да помешате сол со вода и малку парфем, па користете ја како спреј за текстура (ако имате брановидна коса) или додајте ја во шампон за да добиете убав волумен и темелно чиста коса.

Еден од најпродаваните шампони во светот настана токму така - ја помешале основата на шампон со малку органски екстракт од лимон и многу сол и добија производ што ги отстранува мртвите клетки на кожата, ги отстранува сите акумулирани нечистотии и ја прави косата полна со волумен и убав мирис.

Не мора да купувате скап шампон за да го постигнете ова - доволно е да измешате малку тешка морска сол, сок од лимон и омилениот шампон за да ја измиете косата неколку пати неделно.

Прочитајте која боја на коса ќе биде тренд оваа пролет