Разведени сме, но ќе ја сакам засекогаш: Антонио Бандерас за врската со Мелани Грифит

Еден од најпопуларните холивудски актери, 60-годишниот Антонио Бандерас, обајви дека го прославил роденденот во карантин бидејќи е позитивен на Ковид-10.

Неодамна за магазинот „People“ откри колку е близок со неговата поранешна сопруга Мелани Грифит. Иако се разведоа во декември 2015-та година, по речиси две децении брак, двојката останала во пријателски односи.

„Ние сме разведени, но Мелани е моето семејство и јас ќе ја сакам до крајот на мојот живот. Сите овие години ние сме во контакт, а се разделивме на пријателски начин ", изјави актерот, меѓу другото. Иако двојката има само една ќерка, 22-годишна Стела, Антонио е многу близу и со другите нејзини деца, 33-годишната Александра (од Стивен Бауер) и 29-годишната Дакота од бракот на Меланезија со актерот Дон Џонсон.

Поранешните брачни партнери заедно ги прославуваат сите семејни прослави.