Разводот не е трагичен, трагично е да се остане во несреќен брак: Тања Савиќ испрати јасна порака

Пејачката Тања Савиќ е многу активна на Инстаграм, а ги изненади сите со својата последна објава.

Имено, таа сподели цитат во кој се пронајде.

- Разводот не е трагичен. Трагично е да се остане во несреќен брак и да им се даде на децата погрешен пример за љубов - напиша Тања.

Да потсетиме, Тања се омажи за Душан Јованчевиќ во 2011 година и од бракот имаа два сина - Џорџ и Максим. Сепак, нивниот брак не траеше, а пејачката сè уште се бори за старателство над децата кои Душан ги однесе во Австралија минатата година, наводно без нејзино знаење.

Поврзани вести:

Тања Савиќ се расплака пред камерите: Со солзи кажа кој е човекот што го сакала најмногу

Не ги видела децата девет месеци: Тања Савиќ отпатува за Австралија по правда


извор:курир.рс