(РЕЦЕПТ) Чоколадна торта со портокал без брашно: Вкус кој вечно се памти

Состојки:

* 2 портокали

* 6 јајца

* 1 лажица прашок за пециво

* ½ лажица сода бикарбона

* 1 ¼ шолја шеќер

* 2 шолји мелени лешници или брашно од лешници

* ½ шолја какао

* ½ лажица цимет

* прстофат сол

* шеќер во прав

Подготовка:

- Портокалите ставете ги во средно голем сад за готвење и прекријте ги со вода

- Кога водата ќе почне да врие, ставете капак и намалете го огнот

- Гответе ги портокалите околу два часа додека не омекнат

- Кога ќе се изладат, исечете ги на половина и отстранете им ги големите семки

- Загрејте ја рерната на 180 степени, ставете ги портокалите во блендер и миксајте додека не добиете каша

- Треба да ви остане шолја и пол пире од портокал

- Додајте ги останатите состојки, освен шеќерот во прав и блендирајте додека смесата не се соедини

- Смесата ставете ја во калап за торта и печете од 45 минути до еден час

- Кога тотата ќе се олади, наросете ја со шеќер во прав или ставете друг фил по сопствена желба