Рецепт: Маринирани тиквици - вкусна зимница за секоја пригода

Може да се служат како предјадење или додаток со главното јадено, одлично одат со секоја комбинација...

Состојки:

800 грама млади тиквици

1 врзоп магданос

2 лажички рузмарин

8 чешниња лук

2 децилитри маслиново масло

2 децилитри сончогледово масло

1 децилитар оцет

15 грама лук во гранули

Подготовка:

Тиквиците ги миете и не ги лупите, туку само им ги остранувате краевите, а потоа ги сечете на кругови. Секој круг во валкате во малку сол и го редите на крпа, а потоа сите кругови тиквици ги прекривате со друга крупа за да се упие течноста која ја пуштаат. Ги оставате да отстојат 20 - тина минути.

Рерната ја загревате на 200 степени. Плехот го обложувате со хартија за печење, ги редите тиквиците и ги печете  15 - 20 минути.

За маринадата ги мешате сецканиот врзоп магдонос, рузмаринот, маслото и оцетот, посолувате и стават биер по вкус (и секако доколку сакате ставате и лук во грануло). Го сецкате лукот и го додавате во маринадата.

Испечените тиквици ги мешате со маринадата и ги оставате да отстојат неколку часа на ладно.

Ги редите во топли тегли, ги затворате и ги чувате на ладно место.