(РЕЦЕПТ) Вкусно и здраво: Смуди со јаболко и цимет

Омилен зачин на студените температури е дефинитивно циметот

Овој магичен зачин помага во борбата против бактериските и габичните инфекции кои на сите ни се очајно потребни. Еве како да го направите омиленото смуди што можете да го консумирате секој ден.


Потребни состојки:

-2 јаболка

-2 лажички цимет

-1/2 чаша јогурт

-1 лажичка ленено семе

-100 мл бадемово млеко (може и обично)


Изблендирајте ги сите состојки, декорирајте по желба во чаша и уживајте во вкусот на есента.

Бон апетит!


Можеби ќе ве интересира:

Сармата на големиот готвач чиј рецепт го запишувале сите мајки и баби: Блага запршка и тајна состојка