Со емотивни семејни фотки: Елена Ристеска ѝ го честиташе роденденот на мајка ѝ

Со емотивна објава пејачката Елена Ристеска и го честиташе роденденот на својата мајка.

Поп ѕвездата на Фејсбук објави неколку семејни фотографии од периодот кога била бебе, па се до нејзините музички концерти, фотки од младоста на кои е заедно со мајка сѝ, ѝ напиша:


“Една е мајка. Среќен роденден“. 

Очигледно е дека Елена си личи на мајка сѝ.


Фото: Елена Ристеска ФБ профил

Може да ве интересира:

На кого личи пејачката? Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска

Здравјето ми беше под знак прашалник: Искрено со Елена Ристеска