САРАЕВЧАНИ ВО ШОК - тригодишно девојче се задушило од семка од цреша

Тригодишно девојчe почина во Пале, населба во близина на Сараево, откако се задушило со семка од цреша.

Портпаролот на Окружното јавно обвинителство на Источно Сараево, Невен Крамер, за порталот „Аваз“ потврдил дека дежурниот обвинител бил информиран за сè.

Граѓаните на Пале се во шок поради оваа трагедија.

Детали читајте на Фактор, тука.