Се породи една од најубавите Србинки: Манекенката Дејана му даде моќно име на синот

Манекенката Дејана Живковиќ се породи денеска. Таа родила син на кој му го дала моќното име Лав.

Како што дознаваат српските медиуми, и мама и бебето се супер, а за неколку дена ќе излезат од породилно.

Манекенката и нејзиниот сопруг Филип Симовиќ за прв пат се остваруваат во улогата на родители, и поради тоа се пресреќни.

Да потсетиме, Дејана и Филип неодамна се венчаа во тајност, а таа често објавува заеднички фотографии со него на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by (@dejanazivkovic)

View this post on Instagram

A post shared by (@dejanazivkovic)


Наскоро ќе го добие првото дете: Една од најубавите Србинки кажа „ДА“ и го покажа идниот сопруг (ФОТО)

Поврзани вести:

„Наше мало момче, наш борец“: Андреа Оџаклиевска објави прва фотографија од синот