Се породи манекенката и инфлуенсерка Ангела Ѓоргиева: Бебето доби необично и модерно име

Се породи манекенката и инфлуенсерка Ангела Ѓоргиева. Младата мајка пред еден ден објавуваше фотографии од свадбена веселба на која присуствуваше во 38-та недела од бременоста, а пред само 30-тина минути објави емотивна фотографија од синчето.

Инаку, бебенцето доби уникатно и модерно име, Лиам.

„Станавме родители! Нашето слатко момче е тука! Запознајте го Лиам 19.06.2022“, напиша новопечената мајка покрај фотката од бебенцето.Фото насловна: Инстаграм - Ангела Ѓоргиева - стори - screenshoot

Фото: Инстаграм - Ангела Ѓоргиева