Се прослави со „Ѕвездите на Гранд“, па се повлече од јавноста: Што прави Дарко Филиповиќ денес

Пејачот Дарко Филиповиќ беше учесник во првата сезона на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

На почетокот на својата кариера, Дарко направи неколку хитови, а потоа ги вложи сите свои пари во бизнисот, од кој сега живее.


- Откако се приклучив во „Ѕвездите на  Гранд“, веднаш инвестирав во недвижен имот, но во принцип воопшто не работам со недвижен имот. Инвестирав во станови во Грција, кои ги изнајмувам, и тоа е приказната - објасни Дарко.

View this post on Instagram

A post shared by Darko Filipovic (@darkofilipovic_official)


Иако ретко се појавува во јавноста, тој неодамна објави ковер на песна со неговата колешка Санела, а планирани се и неколку нови песни.


Фото: Инстаграм/darkofilipovic_offical

Можеби ќе ве интересира:

Со Милена Дравиќ и со Брена снимавме по 10 часа: Интервју со Мишко Иванов за „Патот до успехот“