Се раздели парот против кој беа сите: Поради него го оставила вереникот и ја доживеала осуда од целиот свет, но не ѝ било грижа

По две години врска која привлече големо внимание и не помалку негативни коментари, актерката и пејачот ставија крај на својата љубов

Како што објави Page Six, актерката и режисерка Оливија Вајлд и пејачот и актер Хари Стајлс раскинаа по две години врска.

Очигледно ниту еден од нив не е виновен за раскинувањето и се разделија во добри односи, а се шпекулира дека тоа било само пауза.

-Нема лоша крв меѓу нив. Хари не ја „шутна“ Оливија, ниту пак беше обратно – истакна за споменатиот портал извор близок до поранешната двојка.


– Ова е најдолгата врска во која Хари бил, очигледно имаат посебна врска.

Наводно, разделбата се случила затоа што Оливија и Хари имаат премногу обврски и не можат да се посветат еден на друг.

- Тие се на пауза. Невозможно е да се има врска кога следната година ќе го посети секој континент, а Оливија има и своја работа и деца - додал изворот.

– Ова е вистинската одлука за двајцата.


Тој исто така истакна дека Оливија Вајлд и Хари Стајлс се‘ уште се пријатели и дека не треба да се чудиме ако ги видиме повторно заедно.

Познато е дека Стајлс наскоро ќе замине на турнеја, додека Оливија поради синот Отис (8) и ќерката Дејзи (6) следниот период треба да го помине во Лондон, каде што серијата ја снима нејзиниот поранешен вереник Џејсон Судеикис.

Од почетокот на врската меѓу Оливија Вајлд и Хари Стајлс се шпекулира дека се‘ започнало со нејзиното изневерување на Судеикис, со кого поминала среќна деценија, а актерката и режисерка тоа го негираше. Таа тврдеше дека таа и Судеикис раскинале пред да започне снимањето на филмот „Dont Worry, Darling“, на чиј сет го запознала Хари.

Сепак, не се сите убедени, а на Оливија не ѝ е грижа што некој ќе каже.

„Очигледно е навистина примамливо да се коригира лажен наратив“, вели таа.

- Но, мислам дека кога си навистина среќен, сфаќаш дека не е важно што мислат странците за тебе. Сè што ви е важно е што е реално, што сакате и кого сакате.

Наводно поради сето ова ѝ се налутила главната женска ѕвезда на нејзиниот филм, Флоренс Пју, а неодамна за се‘ проговорила поранешната дадилка на децата на Оливија, која тврди дека слушнала како Оливија му кажува на тогашниот вереник дека Флоренс спиела со Хари Стајлс.

Дадилката рекла и дека откако било јасно дека Оливија е таа што спиела со Британецот, Џејсон Судеикис бил очаен. Таа тврдеше дека во една прилика Судеикис легнал пред автомобилот на Оливија за да ја спречи да оди кај Стајлс и да му го земе „неговиот посебен дресинг за салата“. Двојката набрзо негирала се‘ и ја обвинила дадилката дека не ја кажува вистината.


Фото: Инстаграм/Профимедиа

Извор: глоси