Шок снимка од Амбер и Деп од хотелска соба: Ова е причината зошто Џони својата поранешна сопруга не ја гледа во очи!

Кога вчера адвокатката Камил Васкез директно ја прашала Амбер Херд дали го малтретирала својот поранешен сопруг, Херд одговорила: Никогаш не би го повредила Џони. Зад нас е уште еден ден на судење за холивудската ѕвезда и неговата поранешна сопруга

Почна уште една недела од тужбата на Џони Деп против неговата поранешна сопруга Амбер Херд. Тој ја тужеше актерката откако таа во интервју за Вашингтон пост навести дека станала жртва на семејно насилство за време на нејзиниот брак.

Амбер Херд вчера сведочеше дека Деп ја претепал на меден месец и ја унаказил. Откако актерката ја интервјуираа нејзините адвокати, Камил Васкез, адвокатката на Џони Деп, почна да поставува прашања, а атмосферата во судницата стана малку нервозна.

Објавена е аудио снимка од 2016. Се слуша како Џони Деп разговара со Амбер Херд во хотелска соба.

„Јас сум никој за тебе и секогаш ќе бидам никој“, вели Деп. - Никогаш повеќе нема да ги видиш моите очи.

Херд се обиде да го прегрне Деп. „Те молам, сакам само да те гушнам и да се поздравам“, вели таа во солзи. Деп одбва.

- Нема да те погледне, нели? Точно знаете зошто господинот Деп не сака да ве погледне – прашала актерката Камил Васкез. Тој вети дека никогаш повеќе нема да ги види нејзините очи, дали е тоа вистина?

„Не се сеќавам на тоа“, одговорила Амбер Херд.

Кога Васкез директно ја прашал актерката дали го малтретирала својот поранешен сопруг, Херд одговорила: Никогаш не би го повредила Џони.

„Само сакав да ме остави на мира“, рече таа претходно.

„Сакав да живеам понатаму, а тој не ми дозволува, изведувајќи ме пред судењето“, додаде Амбер.

Шок снимка од Амбер и Деп од хотелска соба: Ова е причината зошто Џони својата поранешна сопруга не ја гледа во очи!


„Знаев дека нема да преживеам ако останам. Џони ќе ме убиеше“: Амбер повторно сведочи, а ова е нејзината страна на приказната за изметот во брачниот кревет


ФОТО: ЕПА