Шок во кралското семејство: Дали е ова последната желба на кралицата Елизабета Втора?

И покрај наводите, никој од кралското семејство сè уште официјално не се огласил, а според најновите официјални наводи, здравјето на кралицата било во ред.

Шпекулации за здравјето на британската кралица Елизабета Втора (94) се провлекуваат низ медиумите со години, а во последните месеци многу странски медиуми пишуваат дека нејзиното здравје е многу лошо.

Иако Бакингамската палата досега ги негираше сите овие наводи, магазинот Глобус повторно пишува дека кралицата нема да живее уште долго, а сега ја откриле нејзината наводно, последна желба.

Според изворот, скандалот што го потресе кралското семејство на крајот на минатата година, во кој нејзиниот најмил син, 60-годишниот принц Ендру, бил вмешан во секс афера во која починатиот Џефри Епштајн е осуден како сексуален предатор, нанесе многу штета на кралскиот двор. Но, сега е време споменатиот принц да плати за тоа, пишуваат медиумите.

Иако принцот Ендру доброволно се одрече од своите кралски должности, исто како што тоа го направија принцот Хари и Меган Маркл, тоа не беше доволно за 94-годишната кралица, и таа сега одлучи да го разреши од неговите титули.

Според неименуван извор, последната желба на кралицата пред нејзината смрт е да му ја одземе кралската титула на нејзиниот син заради лошиот публицитет што го донел во дворецот, во последните неколку месеци.

„Ендру ја изгуби својата репутација, својата кралска работа, платата и наскоро ќе ја изгуби титулата. Тој не може да го избегне соочувањето со законот. Тој ќе го добие она што го заслужува“, заклучи изворот.

извор:stil.kurir