Со фризура како оваа, ќе изгледате една деценија помлада

Ништо не може да ја подмлади жената како добро стилизирана коса

Ако направите добар избор, ќе изгледате помлади и до 10 години помлади. Фризурата навистина може целосно да го промени изгледот на жената

Кога ќе ги достигнете зрелите години, препорачливо е да имате неколку трикови во ракавот за да ви помогне да го одржите вашиот младешки изглед. Заборавете на скапите третмани, се што ви треба е добро стилизирана фризура.

Фризерите ја пронајдоа совршената формула што ја прави секоја жена да изгледа една деценија помлада. Жените со години ја пуштаат косата долга, иако се случува вистинско воскреснување кога ќе ја исшишаат косата.

Во зависност од должината и бојата на косата, зависи од тоа како изгледаме.  Со Боб фризурата, покрај подмладување, ќе бидете со фризура која е сонајголем тренд во 2020-тите, велат стилистите.

Исушете ја косата, додадете малку пена и имајте интересна фризура за момент.

Кога станува збор за бојата на косата, стилистите советуваат да изберат посветли нијанси. Бојата на мед или полесните нијанси на кафеава апсолутно сите добро се истакнуваат. Кога ќе ја осветлите косата за 2, 3 тони, автоматски ќе изгледате посвежо, повеќе одморено и што е важно за многу жени ќе изгледате помладо.

Шерон Стоун е доказ дека фризурите го трансформираат целиот изглед. Уште откако ја исече косата, може да се слушнат само позитивни коментари.


Фото:Profimedia

Пет лекции на славните личности за брзо растење на косата