Со Monsters ќе ја освојува Европа: Тамара за новата песна

По неколкумесечна пауза, Тамара се враќа на европската музичката сцена со нова песна насловена Monsters. Позади песната стои истиот тим кој работеше на евровизиската PROUD. 

- Последните неколку месеци се посветив на снимањето на мојот нов албум, а Monsters е само мала најава за она што ќе следи во наредниот период. Албумот го работам со Роберт Билбилов, Дарко Димитров и со Лазар Цветковски. Македонските текстови ги пишува Игор Џамбазов, а за англиските е задолжен Коста Петров - информира Тамара. 

За новиот проект поп-ѕвездата сними и интересена фотосесија која на социјалните мрежи ја најави со кратко видео.