Сопругата на македонскиот премиер рамо до рамо со Џил Бајден: Свечен прием во рамки на 77-то Генерално собрание на Обединетите нации

Фото: Официјален Фејсбук профил на Димитар Ковачевски

На покана од Претседателот на САД, Џо Бајден, синоќа премиерот Димитар Ковечевски и неговата сопруга Елена присуствуваа на свечениот прием што беше организиран во рамки на 77-то Генерално собрание на Обединетите нации.

Сопругата на американскиот претседател Џил Бајден изгледаше отмено во светкав свечен фустан кој ја прати линијата на телото, во тегет боја. Госпоѓа Ковачевски пак се одлучи за интересен спој на свечена маица по кратки ракави во црна боја и здолшните со флорален дезен.*Сопругата на премиерот Ковачевски се дружеше со сопругите на неколку европски лидери: Елена рамо до рамо со Брижит Макрон