Сопругата на Митко Јанчев прослави роденден: Градоначалникот на Кавадарци ѝ честита на посебен начин

„Убавите моменти во животот се паметат засекогаш“, вака ја започна својата честитка градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев по повод 38 роденден на својата сопруга Веселка.

На својот официјален профил на Фејсбук Јанчев сподели две фотографии од прославата. 


Инаку, парот има три малолетни деца Никола, Стојанче и Мила.


Фото: Фејсбук профил Митко Јанчев, Градоначалник на општина Кавадарци