,

Совршено семејство: Ана Курникова и Енрике Иглесијас со дечињата Маша, Луси и Никола

Децата на Ана Курникова и Енрике Иглесијас ги воодушевија обожавателите ширум светот.

Иако е официјално на одмор, Енрике Иглесијас има полни раце работа. Но, не се жали. И, зошто би, кога поминува време во најдобро можно друштво, со своите малечки. За волја на вистината, не е лесна грижа за три мали деца: близнаците Луси и Никола ќе наполнат четири години на есен, додека најмладата, Маша, има само година и пол.

View this post on Instagram

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias)Славниот Шпанец и неговата убава сопруга, поранешната тенисерка, Русинката Ана Курникова важат за исклучително грижливи и посветени родители, а нивните профили на „Инстаграм“ се полни со објави од семејниот албум.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova)


Сè на сè, може да се заклучи дека поранешниот тенисер и познатата пејачка имаат хармонично семејство и дека создадоа живот од соништата.


извор:stil.kurir.rs