Сталоне и неговата сопруга донеле конечна одлука за својот брак: Се состанале дома, а од одлуката светот е во шок

Силвестер Сталоне и неговата сопруга Џенифер Флавин ја донесоа конечната одлука за нивниот брак.

Познатиот актер и неговата партнерка се сретнале дома, разговарале и решиле да се откажат од развод, пишува „Page six“. И двајцата се многу среќни поради таа одлука.

Смирувањето на славната двојка дојде еден месец откако Џенифер Флавин поднесе барање за развод бидејќи Сталоне криел важни работи од неа и го трошел нивното заедничко богатство.

Имаше претпоставки дека раскинале поради расправија околу ротвајлерот кој славниот Рамбо сакал да го задржи, а Џенифер не се согласувала со тој избор. И само приказните за неговите тетоважи... Прво го сокри цртежот со нејзиниот лик кој мајсторот го покри со ликот на кучето од филмот Роки, а потоа славниот актер ја маскира втората тетоважа со очите на неговата сегашна -поранешна-сегашна сопруга.

Во меѓувреме, таа го прекина следењето од Инстаграм и нареди таа и нивните три ќерки да останат заедно.

Сталоне и Џенифер се венчаа во 1997 година и тоа е негов трет брак.

И додека траеше целата оваа бура, семејството на холивудската ѕвезда се подготвуваше да снима реално шоу, па оттука и гласините дека приказната за разводот е само резултат на маркетинг. Па, има многу причини да се верува во тоа ...


Фото: Твитер/инстаграм