Стил на денот: Амал Клуни во мантилот на сезоната

Амал Клуни повторно се појави во елегантно издание со кое потврди дека е една од најстилизираните дами.

Убавата адвокатка, која пред некое време ја имавме со совршената деловна комбинација во зелена боја, сега го има совршениот есенски стајлинг.

Најмногу внимание привлече памучниот мантил со ефектен дезен во жолта и крем боја на модната куќа „Proenza Schouler".