Стил на денот: Амал Клуни во совршена деловна комбинација

Амал Клуни, сопругата на актерот Џорџ Клуни, деновиве беше фотографирана на улиците во Њујорк во аутфит кој покажува како треба да изгледа една успешна деловна жена.

Како адвокат за човекови права, Амал има одличен стил, а тоа го докажа и со своите 10 стилски правила.

Во оваа комбинација доминира зелената боја, која е многу популарна оваа есен. Освен бојата која е апсолутен хит, Клуни избра и многу популарен крој на мантил.

Класична маичка и салонки беа сосема доволни за зокружување на оваа модна комбинација која е за секоја пофлаба.


Уште неколку одлични комбинации за деловни жени, погледнете тука: 

Стил на неделата: Пенсил здолниште за новата работна недела