Стил на денот: Анѓелка Прпиќ ја покажа моќта на малиот црн фустан, а сите гледаа во нејзините модерни, но чудни сандали

Анѓелка Прпиќ неодамна се закити со престижна награда на овогодинешниот фестивал за филмско сценарио во Врњачка Бања - добитничка е на златниот медал на Цар Константин за нејзиниот исклучителен придонес во афирмацијата и промоцијата на филмот.

Актерката ја доби наградата на едноставен, но брилијантен начин кој не остана незабележан.

Згодната русокоса ни ја покажа моќта на малиот црн фустан и уште еднаш докажа дека оваа модна класика не може ништо да ја засени и никогаш не е досадна.

View this post on Instagram

A post shared by Andjelka Prpic Fan Page (@andjelkaprpicfans)


Анѓелка избра модел од сатен, крој во „А“ линија, кој ги открива нејзините раменици, истакнувајќи ги нејзините витки, извајани нозе. Едноставно, а сепак толку ефективно и елегантно!

37-годишната дама го дополни изгледот со дискретни златни обетки и тренди чевли со мрежа во боја на кожа и златни синџири на глуждовите. Овој необичен избор на обувки секако направи целата комбинација да изгледа уште попривлечно и поинтересно.


Извор: zena.blic.rs