Стил на денот: Дани Димитровска во бојата на сезоната

Пејачката Дани Димитровска повторно воодушеви со својот избор на стајлинг за оваа сезона. 

По трите одлични есенски комбинации, таа овојпат ја избра бојата на сезоната- зелена боја за да го разбие монотоното сивило.

Секако станува збор за продолжување на соработката со брендовите на Fashion Group Macedonia, односно парчиња од добропознатиот бренд „Guess“.