Стил на денот: Дуња Јованиќ во фармерките што мора да ги имате оваа сезона

Најпознатата српска модна инфлуенсерка Дуња Јованиќ знае дека едноставните парчиња остануваат секогаш во мода.

Така ја имаме со наједноставниот аутфит: бела маичка, Levi's фармерки, сако и мокасини - совршен смарт кежуал изглед. Изгледот е заокружен со тренди очила, и секако црна класична чантичка.