Стил на денот: Џулија Робертс во тренди комбинезон

Насмевката е нејзиниот заштитен знак, а важи за една од најубавите жени во светскиот шоу бизнис. Актерката Џулија Робертс избра комбинезон во тренди розова боја, и токму во тоа е нејзината оригиналност. Розовата одлично ѝ прилега, како што коментираа нејзините следбеници на Инстаграм.