Стил на денот: Емили Ратајковски во совршена комбинација за овој преоден период

Температурите варираат, но се уште не е време за дебели јакни и шалови.

Затоа стајлингот на Емили Ратајковски е вистински пример како можеме да се облечеме во овие есенски денови.

Фармерки со висок струк кои одлично прилегаат на секоја градба и бела ролка како безвременска класика- се комбинавија со која ќе изгледате феноменално. Фармерките визуелно ќе ја издолжат фигурата и ќе ги покријат сите недостатоци, па се идеален избор за дамите кои имаат неколку килограми повеќе.

Блејзерот и кожените чизми се „must have“ за оваа сезона.