Стил на денот: Фатиме Фетаи во најпопуларната боја на премиерата на „Врба“

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи вчеравечер беше присутна на премиерата на филмот „Врба“.

Таа на црвениот тепих се појави во одличен фустан во бојата која е најпопуларна оваа сезона.