Стил на денот: Кејт Мидлтон во црвен долг капут што мора да го имате

Насловна фото: Фејсбук - screenshoot

Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 40-ти роденден, а денеска е наша инспирација за стил на денот.

Нејзиниот долг црвен капут со едноставен крој е одличен моден избор за ладните зимски денови.

Модно парче во кое доколку инвестирате нема да погрешите.

Фото: Profimedia