Стил на денот: Ким Кардашијан во трендсетерска јакна

Овој модел на јакна ги освои срцата на сите трендсетерки, така што можеме да го видиме во разни модни комбинации. Тоа е едно парче што лесно се прилагодува на кој било стил, така што оваа зима мора да биде во вашата гардероба.

Можете го носите со фармерки, но исто така е идеален избор за малку поелегантни комбинации. Освен што изгледа интересно, има и функционални предности. Кожата и крзното ќе ја задржат топлината и во големите минуси, така што ќе биде полесно да се пробивате низ зимата.

Ова парче облека го носеше и Ким Карадшијан, најпознатата старлета на светот.