Стил на денот: Луисана Лопилато во совршен летен стајлинг за трудници

Актерката која ја запознавме како Миа Колучи во тин серијата „Млади бунтовници“, денес е мајка на три деца, а моментално е бремена со четвртото дете, кое го очекува со сопругот Мајкл Бубле.

Имено Луисана Лопилато е наша модна инспирација за денес, а нејзиниот совршен летен стајлинг може лесно да го ископираат сите трудници.

Црни шорцеви, бело топче + фармерка кошула и патики.