Стил на денот: Марјана Станојковска фасцинира во фустан во бојата на сезоната (ФОТО)

Водителката и инфлуенсерка Марјана Станојковска е една од најзгодните дами кај нас.

Прекрасната лото девојка во петокот ја водеше програмата на плоштадот во Скопје посветена на матурантите, односно матурската парада .


Уште еднаш го истакна згодното тело на кое ѝ завидуваат многумина, а фустанот во кој издоминира е во бојата на сезоната. Дреч портокаловата боја е дефинитивно тренд пролет-лето 2022 а моделот ја истакна нејзината витка линија.ФОТО: Инстаграм Screenshot